Достапни линкови

logo-print

Осомничениот за нападот на бостонскиот маратон во болница


Џохар Царнаевсе

Џохар Царнаевсе

Осомничениот за бомбашкиот напад на бостонскиот маратон Џохар Царнаев, кој е во сериозна здравствена состојба е чуван под силно полициско обезбедување во болница во Бостон. Полицијата го упаси 19 годишниот Царнаев во петокот, откако другиот осомничен, неговиот брат Тамерлан загина во престрелка со безбедносните сили. Се уште не се знае за што конкретно Царнаев ќе биде обвинет. Во бомбашкиот напад загинаа 3 лица, а 170 беа повредени.
XS
SM
MD
LG