Достапни линкови

logo-print

Голема полициска акција во близина на Бостон


Најмалку едно лице било уапсено во големата полициска акција во близина на Бостон, откако беше убиен еден полицаец во кампусот на Институтот за технологија Масачусетс, јавија американските медиуми. Сведоци изјавиле дека имало престрелка, а се слушнале и експлозии. Сеуште не е познато дали оваа полициска акција има врска со убиството на полицаецот во Универзитетот или пак со бомбашкиот напад за време на маратонот во Бостон.
XS
SM
MD
LG