Достапни линкови

logo-print

Србија се уште не одлучила дали ќе ги продолжи преговорите


Српските власти се уште не потврдија дека утре ќе присуствуваат на преговорите со Косово во Брисел. Српските медиуми јавија дека државниот врв на земјата денеска одржал консултации и дека до крајот на денот ќе одлучи дали ќе одат за Брисел или не.
Тие се уште на ја донеле одлуката бидејќи, како што е соопштено српските преговарачи не биле задоволни од вметнувањето на точката 14, која говори за учеството на Косово во меѓународните организации.
XS
SM
MD
LG