Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот суд бара објаснување за бегството на Мушараф


Первез Мушараф

Первез Мушараф

Пакистанскиот суд побара од началникот на полицијата во Исламабад да објасни како поранешниот воен лидер на земјата Первез Мушараф успеал да ја избегне наредбата за негово апсење. Претходно Врховниот суд нареди 69 годишниот Мушараф да биде уапсен.
Полицијата била распоредена во судот, но телохранителите на Мушараф успеале да го изнесат од зградата пред да биде уапсен. Тој се упатил во неговиот високо обезбеден дом на периферијата на главниот град.
XS
SM
MD
LG