Достапни линкови

logo-print

Повторно земјотрес во Иран


Урната куќа по земјотресот во Балучистан

Урната куќа по земјотресот во Балучистан

Иранската национална телевизија јави дека земјотрес со сила од 5,2 стпени според Рихтеровата скала го погодил градот Тасој, кој се наоѓа во северозападниот дел на земјата. Се уште нема извештаи за повредени или штета.
Американската геолошка организација соопшти дека земјотресот бил со сила од 4,8 стпени. Ова е трет земјотрес во Иран во псоледните десет дена.
XS
SM
MD
LG