Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад ќе има обраќање на стадион во Техеран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад се очекува да има обраќање на стадион во Техеран кој собира 100 илјади посетители. Неговиот кабинет соопшти дека настанот е со цел Ахмадинеџад да се заблагодари на организацијата која ги подготви културните активности за време на одбележувањето на иранската нова година.
Критичарите на Ахамдинеџад соопштија дека тој ќе ја искористи приликата за да го промовира неговиот близок сојузник за кандидат на претседателските избори на 14 јуни Рахим Машаи.
XS
SM
MD
LG