Достапни линкови

logo-print

Германија го усвои планот за спас на Кипар


Германскиот Бундестаг денеска со големо мнозинство гласови го одобри спасувачкиот план за Кипар. Од вкупно 602 пратеници во Долниот дом на германскиот парламент 487 гласаа „за“, 102 „против“, а 13 беа воздржани.
Планот за спас на кипарската економија изнесува 10 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG