Достапни линкови

logo-print

Над 20 странски работници ранети во Грција


Над 20 странски работници биле ранети синоќа во пукотници во градот Неа Манолада на Пелопонез, откако од работодавците барале исплата на своите неисплатени плати. Околу 200 странски работници кои работеле во расади со јагоди се судриле со тројца Грци кои ги претставувале работодавците. Еден од тројцата почнал да пука кон насобраните работници и околу 20 од нив се ранети, соопшти полицијата. Грчката полиција го уапси сопственикот на расадот и продолжи да трага по тројцата Грци кои го започнале судирот и побегнале.
XS
SM
MD
LG