Достапни линкови

logo-print

Идентификуван потенцијален осомничен за бомбардирањата во Бостон


Американските власти соопштија дека идентификувале еден потенцијален осомничен од видео снимки од бомбардирањата на маратонот во Бостон. Снимките од безбедносните камери се уште не се достапни за јавноста и за сега никој не е уапсен во врска со инцидентот во кој загинаа тројца а 170 лица беа повредени. Од ФБИ демантираа неколку медиумски извештаи во кои се тврдеше дека бомбашот бил уапсен.
XS
SM
MD
LG