Достапни линкови

logo-print

Експлозија во фабрика во Тексас


Медиумите јавуваат за жртви по експлозијата во фабрика во градот Вако во Тексас. За сега нема информации за причините за експлозијата. На фотографии се гледа голем облак чад од објектот а пристигаат и извештаи за пожари.
XS
SM
MD
LG