Достапни линкови

logo-print

САД не ги признаваат изборните резултати во Венецуела


Николас Мадуро

Николас Мадуро

Американскот државен секретар Џон Кери изјави дека Соединетите американски држави не го признаваат Николас Мадуро за нов претседател на Венецуела. Кери пред американските пратеници рече дека администрацијата на претседателот Обама подржува повторно пребројување на гласовите од изборите во земјата. Кандидатот на венецуелската опозиција Енрике Каприлес обвини на изборни нерегуларности.
XS
SM
MD
LG