Достапни линкови

Уапсен осомничен испраќач на отровни писма


зрната од кои се произведува рицин

зрната од кои се произведува рицин

ФБИ уапси осомничен испраќач на отровни писма до претседателот Барак Обама и американски сенатор во средата во Мисисипи. Осомничениот е 45 годишен жител на градот Коринт. Писмата, кои тестирале позитивни за рицин, биле со испраќачка адреса од Мемфис. Пратките биле повлечени по безбедносните проверки и не пристигнале до претседателот и сенаторот.
XS
SM
MD
LG