Достапни линкови

logo-print

Мал напредок во разговорите за руската забрана за посвојување деца


од протестите во москва против законот за забрана на посвојување на руски деца од американски државјани

од протестите во москва против законот за забрана на посвојување на руски деца од американски државјани

Мал напредок е постигнат во разговорите меѓу америкнските и руските власти во врска со забраната за американските државјани да посвојуваат деца од Русија. Рускиот комесар за човекови права Константин Долгов е во дводневна посета на Вашингтон. Медиумите јавуваат дека до сега не е постигнат напредок во разговорите за укинување на забраната.
XS
SM
MD
LG