Достапни линкови

logo-print

Писмо со сомнителна супстанција испратено до Обама


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американската тајна служба соопшти дека во писмо адресирано до претседателот Барак Обама била пронајдена сомнителна супастанција. Писмото било откриено во објектот кој се користи за прегледување на поштата наменета за Белата куќа. Портпаролот на тајната служба Едвин Донован изјави дека работат на истрагата на откривање на потеклото на писмото.
Денеска писмо со отровна материја беше испратено и до сенаторот Роџер Викер.
XS
SM
MD
LG