Достапни линкови

logo-print

Закажан терминот за судењето на Мубарак


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак

Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак

Повторното судење на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак за неговата улога во убиствата на протестите по кои тој беше соборен од власт ќе започе на 11 мај. Судењето требаше да започне во минатата недела, но беше одложено поради повлекувањето на судијата од процесот.
На судењето во јуни во минатата година Мубарак беше осуден за истото дело на доживотна казна затвор.
XS
SM
MD
LG