Достапни линкови

logo-print

Зголемена бројката на терористички инциденти во Русија


Бомбашки напад на полициско возило во Дагестан

Бомбашки напад на полициско возило во Дагестан

Руското обвинителство соопшти дека бројката на терористичките инциденти се зголемила во минатата година. Најмногу терористички активности 565, биле забележани во Северен Кавказ. Бројките се базираат на извештајот на Федералниот Совет. Според него, 211 припадници на безбедносните сили загинале, а 405 биле повредени.
XS
SM
MD
LG