Достапни линкови

logo-print

Египет истрелал две ракети во Израел


Израелските безбедносни сили соопштија дека најмалку две ракети биле истрелани од египетскиот полуостров Синај во ресортот на Црвеното море Елиат. Никој не бил повреден во нападот. Според полицијата, остатоците од рактетите биле пронјадени, а се трага по уште експлозивни направи.
Египетската војска соопшти дека истражува дали ракетите биле истрелани од нивната земја.
XS
SM
MD
LG