Достапни линкови

logo-print

Одложен извештајот на ЕК за Србија


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Извори на Европската комисија изјавија за Радио Слободна Европа дека извештајот за напредокот на Србија кон Европската унија ќе биде одложен. Извештајот за Македонија се очекува да биде објавен попладнево. Шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон денеска соопшти дека Србија и Косово утре во Брисел ќе одржат уште една рунда разговори за нормализирање на односите.
XS
SM
MD
LG