Достапни линкови

logo-print

Маратонот во Лондон ќе се одржи


Бомбашкиот напад на маратонот во Бостон

Бомбашкиот напад на маратонот во Бостон

Британските власти соопштија дека маратонот во Лондон ќе се одржи во недела и покрај стравувањата по бомбашкиот напад на маратонот во Бостон во кој загинаа три лица, а над 140 беа повредени. Британскиот министер за спорт Хју Робертс изјави денеска дека ќе продолжат со подготовката на маратонот, бидејќи не сакаат да им подлегнат на заканите.
Организаторите на маратонот соопштија дека работат на обезбедување на маратонот на кој ќе учествуваат повеќе од 37 ипол илјади натпреварувачи.
XS
SM
MD
LG