Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот суд одлучува за кандидатурата на Мушараф


Первез Мушараф

Первез Мушараф

Пакистанските судии денеска се очекува да донесат одлука дали поранешниот воен лидер Первез Мушараф може да се кандидира на изборите на 11 мај. Кандидатурата на Мушараф досега беше отфрлена од три изборни едници, Карачи, Исламабад и реонот Касур од покраината Пунџаб.
Изборните официјални лица се противат на кандидатурата на Мушар, бидејќи тој се соочува со обвинение за предавство на земјата.
XS
SM
MD
LG