Достапни линкови

logo-print

Кина против јакнењето на американските сили на Пацификот


Кинеската војска денеска ги критикуваше Соединетите држави за дестабилизирање на азиско пацифичкиот регион со тоа што испраќа дополнителни сили во тоа подрачје. Портпаролот на Министерството за одбрана Јанг Јуџун денеска во Пекинг изјави дека таквите чекори се во спротивност со регионалните политички текови за мир и просперитет.
XS
SM
MD
LG