Достапни линкови

logo-print

Узбекистан предупредува на опасноста од екстремизам


Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов

Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов

Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов го предупреди неговиот руски колега Владимир Путин за зголемената опасност од екстремизам во централна Азија. Каримов кој е во посета на Москва изјави дека последиците од експанзија на тероризмот, екстремизмот и религиозниот радикализам може да предизвикаат војна.
XS
SM
MD
LG