Достапни линкови

logo-print

ФБИ можеби ќе покрене истрага за таџикистанските девојчиња


Американскиот амбасадор во Таџикистан Сузан Елиот

Американскиот амбасадор во Таџикистан Сузан Елиот

Американскиот амбасадор во Таџикистан Сузан Елиот изјави дека можеби ФБИ ќе покрене истрага за пронаоѓање на две таџикистански девојчиња кои се водат за исчезнати од крајот на март. Таа ја изнела можноста на средбата со таџикистанскиот министер за внатрешни работи Рамазон Рахимов со кого разговарала и за безбедноста и борбата со тероризмот.
Според неа, ФБИ има огромно искуство во пронаоѓање на исчезнати личноста и модерна технологија за таа цел. Коусинс Малика и Сабина Аралова за последен пат биле видени на 25 март.
XS
SM
MD
LG