Достапни линкови

logo-print

Руски деца патувале во автобусот кој излета од автопат во Белгија


Руската федерална агенција за туризам потврди дека автобусот кој излета од автопатот во Белгија превезувал група на деца од регионот Волгоград. Во автобусот патувало 31 дете и 8 возрасни. Руските медиуми јавија дека меѓу петте загинати има една жена.
Идентитетот на другите жртви се уште не е официјално потврден, како и причината за несреќата.
XS
SM
MD
LG