Достапни линкови

logo-print

Локален политичар загина во бомбашки напад во Пакистан


Локален политички лидер загина во експлозија на бомба поставена покрај патот во северозападниот дел на Пакистан. Нападот е последен во низата инциденти пред одржувањето на парламентарни избори на 11 мај. Полицијата соопшти дека Мукарам Шах загинал додека патувал накај градот Мингора. Се уште никој не презема одговорност за нападот.
Шах е припадник на секуларната Авами национална партија, која поддржува воени операции против милитантите во регионот.
XS
SM
MD
LG