Достапни линкови

logo-print

Нови случаи на птичји грип во Кина


Кинеските власти соопштија дека забележани се нови два случаи на птичји грип во покраината Хенан. Новинските агенции јавија дека една од жртвите, која има 34 години се наоѓа во критична состојба, а другиот заболен е во стабилна состојба. Двата случаи не се поврзани.
Вчера едно 7 годишно дете беше хоспитализирано со знаци на птичји грип.
XS
SM
MD
LG