Достапни линкови

logo-print

Русија им забрани на 18 Американци влез во земјата


Руските власти објавија листа со имиња на Американци на кои им е забрането да ја посетат земјата како одговор на потегот на Вашингтон да објави своја листа. На руската листа се наоѓаат 18 имиња кои како што соопштија, биле инволвирани во крешања на човековите права. На неа се наоѓаат припадници на администрацијата на поранешниот американски претседател Џорџ Буш.
САД вчера воведоа забрана за виза и го замрзнааа имотот на 18 лица, повеќе од нив од Русија.
XS
SM
MD
LG