Достапни линкови

logo-print

Еврозоната со детали за помошта за Кипар


Министрите за финансии од еврозоната денеска во Даблин одобрија детали за меѓународниот пакет економска помош за Кипар. Претходно претседателот на Кипар Никос Анастасијадис изјави дека неговата земја ќе побара дополнителна помош од Европската унија. Тој додаде дека писмено ќе ги информира за ова барање претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо и претседателот на ЕУ Херман ван Ромпуј.
XS
SM
MD
LG