Достапни линкови

logo-print

Кери со предупредување до Северна Кореја


Американскиот државен секретар Џон Кери во почетокот на неговата посета на Јужна Кореа денеска во Сеул ја предупреди Северна Кореја да не се обидува да изврши ракетна проба, оценувајќи дека тоа би било огромна грешка. Кери во рамките на неговата турнеја планира да ги посети и Кина и Јапонија во обид да ги намали тензиите во регионот по најавите дека Пјонгјанг планира да изврши проба на балистичка ракета.
XS
SM
MD
LG