Достапни линкови

logo-print

Кина демантира дека разместува војска на границата со Северна Кореја


Кинеското министертво за одбрана ги демантира странските извештаи дека кинеската војска се распоредувала на границата со Северна Кореја. „Тие извештаи не се точни. Кина од секогаш е посветена на обезбедување мир и стабилност во североисточна Азија“, изјави портпаролот на министерството.
XS
SM
MD
LG