Достапни линкови

logo-print

Црногорската опозиција повикува на протести


Приврзаници на опозицијата ја слават победата на нивниот кандидат Миодраг Лекиќ

Приврзаници на опозицијата ја слават победата на нивниот кандидат Миодраг Лекиќ

Црногорската опозиција ги повика своите приврзаници да излезат на улиците за да ги оспорат резултатите од претседателските избори, кои се одржаа на 7 април. Повикот го упати еден од опозициските лидери Небојша Медоевиќ, на неговиот Фејсбук профил, при што додаде дека освен институционалните механизми опозицијата ќе употреби и други методи на борба. Медоевиќ порачува дека започнува „црногорската пролет“.
И дека со граѓаните ќе се види на улица.Тој нагласи дека Демократскиот фронт нема да биде соучесник во создавањето на „неслободно, нестабилно и неефективно општество“
XS
SM
MD
LG