Достапни линкови

logo-print

Убиецот од Велика Иванча почина од повредите


Велика Иванча

Велика Иванча

Љубиша Богдановиќ кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград. Здравствената состојба на неговата сопруга Јаворка Богдановиќ е стабилна и таа се опоравува од хируршки зафат извршен вчера попладне, јави Танјуг.
60 годишниот Богдановиќ во вторникот рано утрото уби шест мажи, шест жени и двегодишно дете, а потоа се обиде да ја убие сопругата и себеси.
XS
SM
MD
LG