Достапни линкови

ДИК отфрли пет приговори за Центар


Локални избори 2013

Локални избори 2013

Државната изборна комисија на денешното продолжение на седницата отфрли пет приговори за гласањето во Општина Центар поднесени од ВМРО-ДПМНЕ. Приговорите главно се однесуваа на нарушување на тајноста на гласањето и агитирање, како и за евидентирање на лични податоци на гласачите од страна на овластените претставници на политичките партии.
По паузата членовите на Комисијата ќе продолжат со разгледување на останатите 61 приговор од ВМРО-ДПМНЕ за Центар и 17 за Струга. Потоа треба да се разгледаат 252 приговори за гласањето во 15 општини поднесени од СДСМ и коалицијата.
XS
SM
MD
LG