Достапни линкови

logo-print

Рекордна невработеност во Грција од 27,2 отсто


Грчката државна агенција за статистика соопшти дека стапката на невработеност во земјата во јануари годинава достигнала ново рекордно ниво од 27,2 проценти. Лани во декември невработеноста во Грција изнесуваше 25,7 отсто.
Стапката на невработеност меѓу младите Грци на возраст од 15 до 24 години во првиот месец од оваа година достигнала 59,3 проценти.
XS
SM
MD
LG