Достапни линкови

logo-print

Ден на жалост во Србија по трагедијата во Велика Иванча


Српската полиција го носи телото на жртва во селото Велика Иванча

Српската полиција го носи телото на жртва во селото Велика Иванча

Српската влада го прогласи утрешниот ден за ден на жалост поради убиството на 13 лица во селото Велика Иванча кај Младеновац. Во соопштението, владата на Србија им изрази соочуство и поддршка на семејствата на жртвите.
60 годишен маж со огнено оружје уби шест мажи, шест жени и едно бебе. Полицијата ги истражува мотивите за злосторството.
XS
SM
MD
LG