Достапни линкови

logo-print

Нуклеарната централа во Иран неоштетена во земјотресот


Мапа на земјотресот во Иран

Мапа на земјотресот во Иран

Иранските локални власти соопштија дека нуклеарниот реактор во Бушер не бил оштетен од силниот земјотрес во кој загинаа три лица. Иранскиот сеизмолошки центар соопшти дека земјотресот со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала се случил на 89 километри одалеченост од градот и на длабочина од 12 километри, при што епицентарот се наоѓа во реонот Каки.
XS
SM
MD
LG