Достапни линкови

logo-print

Аврамопулос на средба со Папуљас за спорот со името


Грчкиот претседател Каролос Папуљас

Грчкиот претседател Каролос Папуљас

Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос утре ќе се сретне со претседателот Каролос Папуљас со кого ќе разговара за прашањето за името, јавија грчките медиуми. Грчкото МНР се уште не ја потврди информацијата, но не објави ни демант. Според информациите, на средбата ќе стане збор и за други прашања кои се во надлежност на Аврамопулос.
Состанокот ќе се одржи по завршувањето на средбите во Њујорк меѓу медијаторот Метју Нимиц со амбасадорите Адамантиос Василакис и Зоран Јолевски.
XS
SM
MD
LG