Достапни линкови

logo-print

Инаугуриран ерменскиот претседател Саркисјан


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан денеска беше инаугуриран на неговиот втор мандат на функцијата. Говорејќи во Јереван тој порача дека мирното решавање на конфликтот во Нагорно Карабах ќе остане приоритет.
Саркисјан се заблагодари за поддршката на претседателските избори во февруари на кои освои 58 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG