Достапни линкови

logo-print

Погребот на Тачер на 17 април


Маргарет Тачер

Маргарет Тачер

Започнаа подготовките за погребот на поранешната премиерка Маргарет Тачер, која почина вчера од мозочен удар на 87 годишна возраст. Кабинетот на британскиот премиер Дејвид Камерун соопшти дека Тачер ќе биде погребана на 17 април во Лондон со воени почести.
Нејзиниот портпарол Лорд Тим Бел изјави дека челичната леди не сакала државен погреб.
XS
SM
MD
LG