Достапни линкови

logo-print

Вујановиќ задоволен од изборниот резултат


Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ

Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ

Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ денеска изрази задоволство од остварениот резултат на претседателските избори во земјата. Тој истакна дека изборите биле демократски и дека очекува Државната изборна комисија набрзо да ги објави конечните резултати од гласањето.
Според Вујановиќ, неговиот противкандидат лидерот на Демократскиот фронт Миодраг Лекиќ, остварил одличен резултат и порача дека очекува тој да го признае поразот. Изборниот штаб на Лекиќ, синоќа го оспори резултатот.
XS
SM
MD
LG