Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов на економски самит во Истанбул


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов од денеска до четврток ќе учествува на 16. Евроазиски економски самит на Фондацијата Мармара во Истанбул. Тој утре ќе има обраќање на отворањето на Самитот на тема „Закани и можности во Евроазија“, а ќе се обрати и на сесијата на претседателите на тема „Униполарен свет или мултиполарен свет“, предвидена за четврток. На самитот е најавено присуството на претставници од 42 земји во светот.
XS
SM
MD
LG