Достапни линкови

logo-print

Во Србија маж убил 13 лица


Во село Велика Иванча кај Младеновац еден 60 годишен маж убил 13 луѓе, потврди српската полиција. Тој од огнено оружје убил шест мажи, шест жени и едно бебе, а според, неофицијални информации, потоа се обидел да ја убие неговата сопруга и себе кои биле во тешка здравствена состојба. Полицијата ги истражува мотивите за злосторството.
XS
SM
MD
LG