Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун ќе допатува во Ватикан


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Mун денеска ќе допатува во посета на Ватикан каде што ќе се сретне со папата Франческо.
Бан ќе се состане и со италијанскиот претседателот Џорџо Наполитано и со премиерот Марио Монти.
XS
SM
MD
LG