Достапни линкови

logo-print

Првиот работен ден во Парламентот без опозицијата


Народните избраници денеска ја продолжија работата по неколку неделната пауза поради одржувањето на локалните избори без опозицијата. Од СДСМ најавија дека во текот на денот ќе соопштат зошто не учествувале во работата на собраниските комисии.
Седници денеска одржаа комисиите за транспорт, врски и екологија и за политички систем и односи меѓу заедниците, а попладне ќе одржат и оние за надворешна политика и за деловнички и мандатно-имунитетни прашања.
XS
SM
MD
LG