Достапни линкови

logo-print

Резолуцијата за Македонија на Комитетот за надворешни работи на ЕП


известувачот за Македонија Ричард Ховит

известувачот за Македонија Ричард Ховит

Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент на денешната редовна седница во Брисел ќе гласа за резолуцијата за Македонија, јавува агенцијата МИА. Се очекува известувачот за Македонија Ричард Ховит, меѓу другото, да го даде своето мислење во однос на последниот извештај на Европската комисија за Македонија од октомври минатата година. Откако Комитетот ќе ја усвои резолуцијата се очекува таа во текот на месецов да биде разгледана и на пленарна седница на Европарламентот.
XS
SM
MD
LG