Достапни линкови

logo-print

САД предупредуваат дека истекува времето за Иран


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери го предупреди Иран дека истекува времето за преговорите за нуклеарната програма на земјата. Говорејќи во Турција Кери рече дека преговорите не се бескраен процес и сугерираше дека САД се подготвени да преземат воена акција доколку Иран одбие да го реши прашањето преку дипломатски напори.
XS
SM
MD
LG