Достапни линкови

logo-print

Кери во посета на Турција


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери денеска е во посета на Турција каде ќе се сретне со преставници на власта со кои ќе разговара за голем број теми, меѓу кои граѓанската војна во Сирија.
Од Турција Кери ќе отпатува за Израел и палестинските територии.
XS
SM
MD
LG