Достапни линкови

logo-print

Мендела ја напушти болницата


Нелсон Мендела

Нелсон Мендела

Јужноафриканските власти соопштија дека поранешниот претседател Нелсон Мендела ја напуштил болницата и дека неговото натамошно лечење ќе се довива во неговиот дом. Според соопштението, 94 годишниот Мендела беше хоспитализиран поради пневмонија.
Претседателот Јакоб Зума му се заблагодари на болничкиот персонал за грижата за здравјето на Мендела.
XS
SM
MD
LG