Достапни линкови

logo-print

Русија со критика до ОН за истрагата во Сирија


Русија упати критика кон западните сили за нивните напори да се прошири истрагата на ОН за употребата на хемиско оружје во Сирија. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека не се согласува со одлуката на ОН да ја прошири истрагата за инцидентот во Алепо.
Сириската опозиција го обвини режимот на претседателот Башар ал Асад за спроведување на нападот.
XS
SM
MD
LG