Достапни линкови

Кери ги осуди нападите во Авганистан


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери ги осуди талибанските напади во кои загинаа шест американци, меѓу кои и млада жена дипломат. Тие загинале во експлозија додека патувале да однесат книги во училиште во покраината Забул. Еден авганистански доктор исто така загинал во нападот.
Кери и одаде почит на младата дипломатка, која како што рече го дала нејзиниот живот за да им овозможи на младите Авганистанци подобра иднина.
XS
SM
MD
LG